Bukmacher Mostbet w Polsce to niezawodność, funkcjonalność i najlepsze warunki do obstawiania zakładów sportowych i gier kasynowych online wśród bukmacherów. Nasz zespół profesjonalistów jest zawsze gotowy zaoferować Ci szeroki wybór wydarzeń, wysokie kursy, darmowe zakłady, darmowe spiny, a także hojne bonusy Mostbet. Dodatkowo masz dostęp do naszej aplikacji mobilnej, w której znajdziesz jeszcze więcej różnorodnych promocji!

Ponadczasowy Królik Bugs

Co jest, doktorku?

Robert McKimsonRobert McKimsonRobert McKimson, zwany "Bobem", był amerykańskim ilustratorem, animatorem i reżyserem. Największą sławę przyniosła mu praca nad seriami krótkometrażowych filmów animowanych z serii "Looney Tunes" i "Merrie Melodies" produkowanych dla Warner Bros. oraz późniejsza współpraca ze studiem DePatie-Freleng Enterprises. To właśnie on opracował w 1943 roku używany później przez wiele lat szablon postaci Królika Bugsa, a później również - w 1950 roku - szablon jego narzeczonej, Honey Bunny.

Urodził się 13 października 1910 roku w Denver w stanie Colorado. Po dziesięcioletnim okresie edukacji, McKimson rozpoczął pracę u Walta Disneya. Pracował tam przez dwa lata, po czym przeszedł do studia Romer Grey Studio, założonego przez Zane Greya i finansowanego przez jego żonę, znajdującego się w Altadena w stanie California. Pracowano tam nad kilkoma kreskówkami, jednak kryzys na Wall Street w 1929 roku zrujował również finanse Greyów, przez co musieli zamknąć swoje studio, a tworzone przez nich kreskówki nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Po zamknięciu Romer Grey Studio, McKimson został wynajęty przez Hugh Harmana i Rudolfa Isinga do rysowania postaci w pierwszych filmach z serii "Looney Tunes". W 1931 roku został animatorem. W międzyczasie w wyniku pewnego wypadku doznał wstrząsu psychicznego. W jego wyniku, był w stanie lepiej wizualizować, co przyczyniło się do zwiększenia jego zdolności produkcyjnych i animacyjnych. W latach trzydziestych był w studiu głównym animatorem i chłopcem na posyłki, co go przerastało. Ostatecznie nawiązał wyłączną współpracę z Bobem Clampettem. W 1937 roku Leon Schlesinger zaproponował mu kierownicze stanowisko, McKimson odmawiał jednak do 1944 roku, kiedy to inny animator i reżyser Frank Tashlin odszedł z Warner Bros. Kierowniczą posadę objął Chuck Jones.

Objąwszy stanowisko reżysera, McKimson stał się znany z powodu swoich kreskówek wyraźnie głośniejszych i bardziej brutalnych niż te tworzone przez Friza Frelenga, Chucka Jonesa czy choćby Arta Davisa. McKimson stworzył popularne postaci, takie jak Kurak Leghorn czy Diabeł Tasmański, reżyserował również filmy z Kotem Sylwestrem i Hippety Hopperem. Powołał też do życia Speedy Gonzalesa.

W roku 1953 studio kreskówek Warner Bros. zwolniło większość swojego zespołu na okres sześciu miesięcy. Po ponownym otwarciu studia powrócili do niego Freleng i Jones, McKimson stracił jednak praktycznie cały swój wcześniejszy zespół, poza Piercem i rysownikiem tła Dickiem Thomasem. Na początku tego okresu McKimson samodzielnie animował kilka ze swoich filmów krótkometrażowych (jeden, zatytułowany "The Hole Idea", zanimował w całości). Później McKimson zatrudnił nowy zespół artystów, w tym rysownika Roberta Gibbroeka i animatorów Warrena Batcheldera, Teda Bonnicksena i George'a Grandpre'a. Okazyjnie pomagali mu również Tom Ray, Russ Dyson i Keith Darling.

McKimon walczył o studio kreskówek Warner Bros., gdy zaczęło ono tracić pracowników (w tym Chucka Jonesa) w 1962 roku. W tym czasie reżyserował swoją część krótkometrażówek i pracował nad filmem pełnometrażowym "The Incredible Mr Limpet". Po zamknięciu studia dołączył do DePatie-Freleng Enterprises, gdzie reżyserował kilka krótkich filmów z serii "The Inspector" i pracował nad niektórymi odcinkami serii "Looney Tunes" i "Merrie Melodies" zamówionymi przez Warner Bros. Po ponownym otwarciu studia kreskówek Warner Bros. w 1967 roku, McKimson powrócił do niego w 1968 do czasu, gdy studio zostało ostatecznie zamknięte w 1969 roku. McKimson był jedyną osobą pracującą w studio od początków "Looney Tunes" aż do jego zamknięcia.

W 1972 roku Robert McKimson powrócił do DePatie-Freleng, gdzie reżyserował odcinki "Różowej Pantery" i kilku innych serii. Zmarł w 1977 roku, doznawszy rozległego zawału serca podczas lunchu z Frizem Frelengiem i Davidem H. DePatie.

Poza filmem, McKimson był uzdolnionym jeźdźcem konnym i graczem polo, zapalonym bowlerem oraz mistrzem masońskim. Miał dwóch braci, młodszego Charlesa i starszego Toma, którzy również byli animatorami.
  Napisz komentarz

  Postać Bugs Bunny®, Looney Tunes®, Merrie Melodies®, a także inne powiązane imiona postaci i znaki są zarejestrowanymi znakami towarowymi Warner Bros., Inc., a Time Warner Company. Niniejsza strona jest niezależną stroną fanowską, nieautoryzowaną przez Warner Bros.
  Kopiowanie zawartości niniejszej strony dozwolone jest tylko za podaniem źródła!
  Koniecznie dołącz na Facebooku do grupy "Polski Związek Fanów Animacji Warner Bros", znajdziesz tam całą masę unikatowych materiałów związanych z Królikiem Bugsem i jego przyjaciółmi ze Zwariowanych Melodii, a także poznasz innych looney-maniaków :-) Obejrzysz również nieemitowane w Polsce kreskówki z Looney Tunes i Merrie Melodies
  ·
  ·
  ·
  Copyright 2011