Ponadczasowy Królik Bugs

Co jest, doktorku?

The Bugs Bunny Cartoon Workshop (1990)Bugs Bunny Cartoon Workshop


Czy jest na sali ktoś, kto chciałby zostać reżyserem i stworzyć własny film animowany? Jeśli tak, zapraszam do zapoznania się z grą "Bugs Bunny Cartoon Workshop".

Jest to pewnego rodzaju gra edukacyjna wydana w 1990 roku przez Novotrade International Inc. "Bugs Bunny Cartoon Workshop" pozwala graczowi wcielić się w rolę reżysera i w kilku krokach stworzyć własny film animowany. Jedyne co musimy zrobić to wybrać postaci i miejsce akcji, wpisać kwestie do chmurek (ze względu na ograniczenia techniczne postaci niestety nie przemówią do nas głosem Mela Blanca), a na koniec zanimować ramkę by ujrzeć stworzony przez nas film.

Bugs Bunny Cartoon Workshop


Program nie pozwala niestety na zbyt dużą manipulację postaciami, ponieważ każdy z bohaterów posiada swój własny zestaw ruchów i akcji które może wykonać (dla przykładu, Struś Pędziwiatr zawsze będzie biegł), jest jednak wystarczająco dużo kombinacji i permutacji aby zapewnić dużą grywalność.

Pomimo poniekąd mylącego tytułu, program zawiera wiele znanych postaci z Looney Tunes - prócz Buga mamy do dyspozycji Strusia Pędziwiatra, Kota Sylwestra, Kaczora Daffy'ego i kilku innych zwariowanych gości.

Ponieważ gra pochodzi z 1990 roku, do jej uruchomienia niezbędne może być zainstalowanie emulatora systemu MS DOS, np programu DosBOX (na stronach, z których można pobrać grę, emulator zwykle jest już wsadzony do paczki razem z grą).
  Napisz komentarz

  Postać Bugs Bunny®, Looney Tunes®, Merrie Melodies®, a także inne powiązane imiona postaci i znaki są zarejestrowanymi znakami towarowymi Warner Bros., Inc., a Time Warner Company. Niniejsza strona jest niezależną stroną fanowską, nieautoryzowaną przez Warner Bros.
  Kopiowanie zawartości niniejszej strony dozwolone jest tylko za podaniem źródła!
  Koniecznie dołącz na Facebooku do grupy "Polski Związek Fanów Animacji Warner Bros", znajdziesz tam całą masę unikatowych materiałów związanych z Królikiem Bugsem i jego przyjaciółmi ze Zwariowanych Melodii, a także poznasz innych looney-maniaków :-) Obejrzysz również nieemitowane w Polsce kreskówki z Looney Tunes i Merrie Melodies
  ·
  ·
  ·
  Copyright 2011