Ponadczasowy Królik Bugs

Co jest, doktorku?

03. Pani Bugs Bunny

Drugą żonę, tym razem oficjalnie dawno już ochrzczonego Królika Bugsa, możemy zobaczyć w wyprodukowanym w 1942 roku filmie krótkometrażowym "Hold the lion, please" (w wersji polskiej "Proszę uważać na lwa"). Jak się dowiadujemy z tego odcinka, łobuz i dowcipniś, za jakiego do tej pory mieliśmy Królika Bugsa, wcale nie trzyma pierwszeństwa w domu. Stworzona przez wielkiego rysownika Chucka Jonesa Pani Bugs, choć z początku wydaje się raczej naiwna i średnio inteligentna, już po chwili daje nam do zrozumienia, kto tu jest szefem - to ona w tym domu nosi spodnie! Jej najmniejszą uwagę Bugs odbiera jako rozkaz i, wyraźnie zlękniony, czym prędzej posłusznie wraca do wspólnej nory.

Z wyglądu Pani Bugs wygląda jak jej sklonowany mąż. Różnica sprowadza się do tego, że posiada rzęsy, jest ubrana w sukienkę (pod którą ukrywa wspomniane spodnie) i nie nosi białych rękawiczek.

Pani Bugs pojawia się dopiero pod koniec odcinka, i jest to jej jedyny raz na srebrnym ekranie. Nie przyjęła się ani w filmach, ani w komiksach, ani nawet w świecie pamiątek wydawanych później przez Warner Bros i franczyzobiorców wytwórni. Powód jest prosty - mimo iż widok Bugsa okładanego wałkiem do ciasta przez własną żonę zapewne śmieszyłby widzów, to jednak jej obecność przyczyniałaby się do ograniczenia fabuły. Bugsowi potrzeba było kobiety bardziej wyluzowanej i wyrozumiałej.

Taka była Lula Belle.

  Napisz komentarz

  Postać Bugs Bunny®, Looney Tunes®, Merrie Melodies®, a także inne powiązane imiona postaci i znaki są zarejestrowanymi znakami towarowymi Warner Bros., Inc., a Time Warner Company. Niniejsza strona jest niezależną stroną fanowską, nieautoryzowaną przez Warner Bros.
  Kopiowanie zawartości niniejszej strony dozwolone jest tylko za podaniem źródła!
  Koniecznie dołącz na Facebooku do grupy "Polski Związek Fanów Animacji Warner Bros", znajdziesz tam całą masę unikatowych materiałów związanych z Królikiem Bugsem i jego przyjaciółmi ze Zwariowanych Melodii, a także poznasz innych looney-maniaków :-) Obejrzysz również nieemitowane w Polsce kreskówki z Looney Tunes i Merrie Melodies
  ·
  ·
  ·
  Copyright 2011